Přepravní vozidla do 3,5 tuny s užitným objemem mezi 10 a 17 krychlovými metry se mezi lidmi ujala s výstižným názvem „dodávky“. Jejich hlavním úkolem je „dodávat“ materiál na stavbu, vybavení bytu, nebo přesouvat z bodu A do bodu B lidskou posádku. Pro občasné akce tohoto typu není nutné takový vůz vlastnit, ale stačí si sjednat jeho pronájem, a to na několik dnů, anebo jen na pár hodin. Nejčastějším důvodem takových objednávek je přeprava vybavení bytových a nebytových prostor.

dodávka v zimě

Vyklízecí práce – pro někoho zábava, pro jiného úmorná dřina a v případě rodinné pozůstalosti někdy i nostalgie spojená s depresí ze ztráty milované osoby. Proto se této činnosti ujímají specializované firmy, ale někdy je výhodnější se této činnosti zhostit sami a zorganizovat ji podle svého. Můžete při tom narazit na některé cenné předměty, spotřebiče a nábytek lze nabídnout známým, anebo je rozprodat přes bazar. A i když si na to sjednáte dodávku s přívěsným vozíkem z půjčovny dodávek Praha 5, a třeba i s řidičem, pořád to vyjde levněji, než placená služba specializované firmy.

provoz na dálnici

Přestěhování vybavení nemovitosti – kompletní přestěhování bytu je vždy náročný proces, ale s transportním vozidlem máte po starostech. Můžete si přepravu nákladu rozfázovat na více etap a rozložit ji i do více dnů, anebo ji zvládnout naráz, ovšem pokaždé zaplatíte mnohem nižší částku, než s najatými profesionály. Jedinou nevýhodou je vynakládaná fyzická námaha, ale to je dvousečná zbraň, která na druhé straně mince může zvýšit vaši fyzickou kondici a posílit zdraví. Jistým úskalím je ovšem pojištění – to máte sice zajištěno u zapůjčeného vozidla i s asistenční službou (a s dálniční známkou), ale stěhovací firmy mají pojištění sjednané i pro případ poškození stěhovaných předmětů. A tak buď tuto formu pojištění alespoň zvažte, anebo si musíte počínat tak, aby co nejméně věcí přišlo vaším přičiněním k úhoně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup