Máte malý byt a nevejde se vám postel a sedací souprava zvlášť? To už pro vás nemusí být žádný problém. Pořiďte si rozkládací pohovku pro každodenní spaní a získáte tím plnohodnotné a pohodlné lůžko a přes den klasické obývací sezení na sedačce. Rozkladaci pohovka na kazdodenni spani je super.

rozkládací pohovka

Na rozkládací pohovce se vyspíte stejně pohodlně jako na běžné posteli

Dnes jsou už rozkládací pohovky opravdu vhodné i pro každodenní spaní, pokud si vyberete kvalitní pohovku, nemůže se vám stát, že se ráno vzbudíte nevyspalí a dolámání. Musíte ale při výběru dbát více skutečností, aby pohovka splňovala všechny požadavky, které má taková pohovka mít. První důležitou věcí je stabilní konstrukce, protože pohovka musí vydržet každodenní rozkládání a následné skládání. Dalším kritériem je kvalitní a pohodlná matrace, toto je na pohovce asi to nejdůležitější, aby splňovala ergonomické požadavky a také aby nebyla příliš měkká nebo naopak příliš tvrdá. Matrace může být spojena s pohovkou, je ukryta uvnitř sedačky a při rozkládání ji jednoduše vyjmete vysunutím vpřed. Tento typ matrace patří k těm nejkvalitnějším, vyplatí se vám proto připlatit si i větší sumu peněz. Dalším typem je vysouvací zásuvka – matrace je uložena v zásuvce pod sedací částí. V tomto případě je však menší nevýhodou, že zčásti spíte i na sedací části, tady už je komfort spaní menší, protože spací plocha není kompaktní.

gauč

Limituje vás prostor

Je ještě mnoho dalších typů rozkládacích sedaček, vy si však musíte vybrat takovou, která se vám zejména rozměrově hodí do místnosti, kde bude pohovka umístěna a také počet lidí, kteří budou na pohovce spát. Ideální je, pokud má pohovka i úložný prostor, kde přes den odložíte polštáře, peřiny i ostatní ložní prádlo. Jelikož po složení vám vznikne klasická obývací pohovka, můžete si k ní dokoupit křeslo nebo menší taburetky, které tak rozšíří prostor k sezení pro členy domácnosti nebo pro případné hosty. Materiál, ze kterého je pohovka vyrobena je také důležitým kritériem, raději si připlaťte za kvalitnější materiál, který se časem neošoupe, snadno se udržuje a vydrží roky ve stejném stavu. Pokud hledáte rozkládací pohovku pro každodenní spaní, velký výběr naleznete na stránce https://www.sconto.cz.