Součástí levného stěhování v Praze Odnes to bývá i nábytek. Jestliže si domluvíte stěhovací akci u profesionálů, měli byste ve svém vlastním zájmu sjednat informativní schůzku, abyste si navzájem vyměnili všechny potřebné informace a zjistili i to, co obnáší právě práce s nábytkem. Ten může být trojího druhu a každý z nich vyžaduje odlišné metody a postupy.

starožitný nábytek

Sektorový nábytek – někteří lidé mají doma tento typ nábytku několik desítek let. Jeho výroba začala již za socialismu a zhotovoval se i jistý čas po sametové revoluci. Spočívá v dílčích částech obývacích stěn, složených například z šatní skříně, malých skříněk s křídlovými dvířky, skříňky se zásuvkami (šuplíky), skříňky se skleněnými vitrínami atp. Sektorový nábytek se vyplatí rozebrat a každý kus (sektor) pečlivě zabalit do tenké flexi fólie. S demontáží nábytku i s balením vám může vypomáhat stěhovací firma.

retro styl

Rozebíratelný nábytek – většina moderního nábytku je rozebíratelná na jednotlivé desky, nikoli celé sektory. Výrobci nábytku tím šetří skladové prostory, ale bohužel to vždy odnese zákazník, který si musí nábytek smontovat doma sám. Výhodou je, že tyto práce zajišťují i stěhovací firmy, a to i tehdy, pokud se nikam nestěhujete a pouze potřebujete smontovat nově koupené skříně, postele, komody atd. Před stěhováním tento typ nábytku rozeberte nebo nechte rozebrat vždy, chrání se tím spojovací díly před poškozením – při přenášení v rámci stěhovacího procesu.

Starožitnosti – starožitný nábytek se pochopitelně stěhuje vcelku, a tyto kousky také bývají velmi objemné a těžké. Vy se pouze postarejte o zabalení starožitností do flexi fólie a vše ostatní přenechejte profesionálům. Stěhováci dobře ví, jak s opatrností přestěhovat velmi drahé kusy nábytku, a i ve vlastním zájmu mají zajištěné pojištění proti jeho případnému poškození.