Určitě si všimnete, že pod celou řadou nejrůznějších firem najdete „owned by Facebook“, nebo vlastněno FAcebookem. Dnes je celá řada aplikací a hlavně komunikačních aplikací vlastněna tímto technologickým gigantem, který si ustanovil svou vlastní dominanci na trhu a dříve nebo později odkoupil všechny velké hráče a vznikl tak jeden velký monopol na komunikaci na internetu.

cinema-4153289_640

Dnes tady spadá zejména Messenger, Whatsapp, Skype, ale i další služby, které bychom normálně pokládali za naprosto nezávislé. Bohužel lákadlo je to příliš velké – velká americká firma dokáže vyřešit jakékoliv problémy a díky zavedenému systému využívání osobních dat uživatelů může všechno zůstat zdarma, ale vy sami se stáváte artiklem, se kterým vlastně společnost obchoduje a na kterém se obohacuje. Patří zde i tolik oblíbený Instagram.

film-596009_640

Všechno je to tedy propojeno přes jednu společnost, která nejenže nalévá obrovské investice do všech svých služeb, ale zároveň také bere obrovské zisky – dnes se můžeme bavit opravdu o gigantické firmě, která nemá obdoby a s tím, jak rychle vyrostla, se jedná o jednu z nejpřekvapivějších novinek posledního století, společně s firmou Apple nebo i Microsoftem z minulého století. Technologický obr dokáže cokoliv a nezastaví se před ničím. Ať už tedy používáte jakoukoliv internetovou službu či aplikaci, automaticky se najdete ve sféře vlivu některého z velkých hráčů, např. Google.

Proč byste si tedy zadarmo nemohli užít obsah opravdu naplno? Valná většina aplikací neumožňuje ve výchozím nastavení stahovat videa a obsah ze sociálních sítí, neboť je tu nějaká blokace. Ovšem díky naší službě Facebook video Downloader https://stahujvidea.cz/facebook-video-downloader si můžete vychutnat vaše oblíbená videa i na svém zařízení bez internetu. Stačí jen zkopírovat URL adresu videa a máte to. Zvolte si akorát formát, ve kterém to stáhnete.