Nehet je část těla, bez které bychom se teoreticky dokázali obejít. Pro nehty to platí podobně, jako např. pro vlasy a ochlupení. Když někomu slezou vlasy, je to pochopitelně známkou zdravotního problému, který bychom měli začít řešit, ale bez vlasů lze docela spokojeně žít a hlavně přežít.

Poškozené nehty a nehtová lůžka nám oznamují, že jsou špatně prokrvená, anebo přijímají nedostatek výživy v potravě. K lepšímu prokrvení periferních tkání, kam patří právě nehty, vám může napomoci čajový odvar z listů Gingko biloba (Jinanu dvoulaločného) a k výživě nehtů byste měli dodávat více zinku, křemíku, hořčíku, železa, vitamínů skupiny B, provitamínu A a vitamínu C. Bílé skvrnky na nehtech, lámavé a křehké nehty, podélné a příčné rýhy bývají známkou nedostatku těchto látek, které byste měli doplnit nikoli v syntetických přípravcích, ale zejména ve vyvážené stravě.

francouzská manikúra

Vyváženou stravou rozumíme snížení podílu masa a zvýšení rostlinné složky stravy, jako jsou luštěniny a celozrnné obiloviny, dostatek zeleniny a ovoce a k tomu ořechy a olejnatá semena. Podstatná je také detoxikace a k té mnohdy vystačíte s čerstvými rostlinnými výhonky a s dostatkem vlákniny, kterou obsahují všechny výše zmiňované potraviny. Detoxikaci můžete podpořit i olejem z ostropestřce mariánského (v rozumném dávkování).

nalakované nehty

Lak na nehty

Chcete-li si udržet nehty opravdu zdravé, nesmíte je zatěžovat syntetickými laky. Používejte laky pouze na přírodní bázi, anebo využívejte ty dětské. Jsou sice méně trvanlivé, ovšem naprosto neškodné.

Barva laků na nehty odráží váš osobní vkus a jistě není rozumné někomu naznačovat, jaká barva je vhodná, a jaká ne. Rádi bychom vám jen naznačili, že někdy „méně“ skutečně znamená „více“. Jestliže nasadíte lak velmi výrazný, např. rudý, bude silně dominantní jak na rukou, tak i na nohou, a tehdy se hodí spíše ke kostýmu rovněž výraznému, pro slavnostní příležitosti, kde chcete zapůsobit na někoho při pohledu zpovzdálí, např. na plese.

Pro intimní příležitosti bude vhodnější naopak lak velmi decentní a jemný. A pro zvýšení sexuálního vzrušení můžete sáhnout po laku bezbarvém, který jen obtáhne krátce odrostlé nehty, přerostlé přes nehtové lůžko o tři milimetry, což předčí i francouzskou manikúru, která se snaží o totéž, ale pouze nepřirozenou cestou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup