Po řece Lužnici plují vodáci pokročilí i začátečníci, vychutnávají si zarostlých meandrů, zátočin, zalesněných i travnatých úseků a zejména božského klidu všude kolem. Je to krajina tak trochu zádumčivá, ale velmi přívětivá, pokud ovšem nemáte zrovna štěstí na hejna komárů. Komáři se však pohybují hlavně v blízkosti Novořeckých močálů a Staré řeky, pokud se jim chcete vyhnout a přesto si tu užít překrásné krajiny, nasměrujte se k přírodním koupalištím, která tu vznikala po těžbě písku v převážně borových lesích.

čistá voda

Spojení voňavých borovic a jemného písečku je skutečným balzámem pro tělo i duši, můžete se o tom přesvědčit např. na dvou písečných přesypech u Veselí nad Lužnicí s názvy Kozí a Slepičí vršek. U města Veselí byste se mohli alespoň na okamžik zastavit a zamířit k Vlkovské nebo k Horusické pískovně. Jsou to lokality pro koupání jako stvořené, napájené čistou vodou z Lužnice, která tu není zasažena žádnými průmyslovými odpady.

Další zatopenou pískovnu vhodnou ke koupání objevíte u Suchdola nad Lužnicí, jsou to vlastně dvě pískovny vedle sebe, s prostornými plážemi, kde se dá provozovat i windsurfing, případně nocovat v nedalekém autocampu.

písek na pláži

Pískovny uváděné v předchozích odstavcích jsou poměrně známé a jistě se tu nebudete koupat sami (pokud je k tomu vhodné počasí). Chcete-li mít ovšem vlastní soukromí a klid, pak to zkuste v pískovnách Cep, ty jsou přístupné po cestě od jezu Pilař a možná vás tu překvapí jejich velmi malebné okolí. Všechny pískovny tu obklopuje hustý jehličnatý les a za slunečného počasí vám to může připomínat nějakou pohádkovou scenérii.

Koupání na pískovnách v okolí řeky Lužnice, zpestřené jemným písečkem, který je balzámem pro vaše chodidla, může zpříjemnit pobyt v jihočeském regionu dospělým i dětem a možná, že ani nezatoužíte cestovat někam daleko k moři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup