Tento výrobek patří velmi často k vyhledávaným doplňkům pro osobní a užitkové automobily. Mohou být pořizována pro účely rodin a domácností, ale také pro firemní využití. Ať už je váš důvod k pořízení jakýkoliv, je potřeba, abyste s daným výrobkem byli za každé situace spokojeni. A právě proto je velmi důležitá najít na trhu to pravé pro vás. Jak postupovat při správném výběru a nelitovat?

audi na poli

Při výběru byste se měli mít na pozoru. I v této oblasti se totiž můžete setkat s kvalitními, ale i stejně nekvalitní výrobky. Ostatně jako ve všech odvětvích na trhu. Pokud bude výrobek dostatečně kvalitní, měl by vydržet po celou dobu životnosti automobilu. Stačí jen správně vybrat a pak si dát pozor n jeho udržování.

  • Kdy si pořídit?

Asi nejčastější využití najdete, pokud budete chtít napojit různé druhy nosičů, přívěsných vozíků nebo například karavanů. Jak chcete daný výrobek využívat, byste si měli rozmyslet hned na začátku a podle toho volit správný druh závěsu. Podle účelu použití můžeme zařadit nosiče do třech různých kategorií: Pro nosič kol, nebrzděný přívěs, brzděný přívěs.

tažný pomocník

  • Kam zavítat?

Pokud se rozhodnete pro tento výrobek, měli byste vždy navštívit specializovanou prodejnu, kde vám s výběrem pomůžou skuteční odborníci. V jejich nabídce pak zcela určitě najdete širokou škálu výrobků od tuzemských i zahraničních dodavatelů. Rozhodně se při nákupu vyplatí nechat si poradit vyškoleným a zkušeným prodejcem, který vám podle typu automobilu a způsobu využití doporučí tu nejlepší variantu.

  • Technické údaje, které vám pomohou s výběrem

Při nákupu byste se také měli zaměřit na některé technické údaje, které vám s výběrem pomohou. Zajímat byste se měli zejména: maximální zatížení vašeho vozidla, svislého zatížení, D-hodnota

Maximální zatížení se udává v kilogramech a je to hodnota, kterou může být daný typ vozidla zatížen.
Svislé zatížení se také udává v kilogramech a tato hodnota nám udává maximální možný tlak spojky.