Přemýšlíte nad tím, jak si zajistit zdravou a chutnou svačinku na každý den? Je to snadné, pusťte se do pěstování klíčků a jistě toho nebudete litovat. Je to zaručený a poměrně snadný způsob, jak se zásobit velice chutnými výhonky, které vám poskytnou bohatou zásobu vitamínů pro každý váš den!

sazenice

Navíc, kdo by odolal, když je to tak snadné!
Nemusíte proto vůbec nic znát, nepotřebujete žádné speciální dovednosti, ani nemusíte mít doma drahé a speciální vybavení. Když si seženete vhodná semínka, tak už vlastně nepotřebujete vůbec nic jiného, i když se vám jistě bude hodit i speciální nádoba na klíčení, která vám veškerou práci výrazně ulehčí.
Stačí, kdy zvolená semena nejprve dostatečně namočíte. Ponořte je proto do sklenice s vodou tak, aby měla dostatek času pořádně nabobtnat. Různým druhům semen to trvá různě dlouhou dobu, ale když je tak necháte například přes noc, mohlo by to stačit. Pamatujte na to, že velká semena jako jsou třeba ty od fazolí, vypijí mnoho vody, takže pokud je málo přelijete, mohlo by se stát, že je ráno najdete na suchu.

brokolice

Nabobtnalá semena udržujte i nadále ve vlhkém stavu. Pokud byste je nechali dlouho pod vodou, začala by hnít, pokud jim však dopřejete optimální vlhkost tak, že jejich povrch nikdy nebude zcela suchý, začnou vám brzy klíčit. Na úspěšné klíčení má vliv také vhodná teplota, ideálně ta pokojová, a později i dostatek světla. Skvělým řešením tedy je, pokud klíčící semínka umístíte na okenní parapet.
Záleží jen na vás, pro jaký druh semen se rozhodnete. Na výběr máte desítky vhodných druhů, takže si můžete vybírat jak podle barvy klíčků, jejich velikosti, tak i především podle jejich chuti. Zaujmout vás může i obsah zdraví prospěšných látek. Ať už se však rozhodnete pro populární sóju, křehkou slunečnici, pikantní řeřichu, zdravé brokolicové klíčky anebo pro cokoli jiného, tak je jisté, že si na nich skvěle pochutnáte.