Mnoho lidí si při psaní životopisu dává velký pozor na jeho délku a snaží se napsat jen to nepodstatnější. Vědí, že mnoho personalistů nechce ztrácet svůj čas čtením sáhodlouhých CV. Proto svoje záliby raději vynechávají. V některých situacích a na některých pozicích ovšem mohou koníčky skutečně přispět k tomu, aby právě vás na dané místo najali.
Pokud například hledáte stáž ve společnostech jako je Google, dbejte na to, aby váš životopis byl dostatečně zajímavý a ukazoval něco o vaší osobnosti. Personalisté v podobných firmách hledají zajímavé osobní údaje. Je zde na místě, abyste se co nejvíce pokusili zazářit a podělit se o zajímavosti ze svého osobního života, které v tradičních firmách neberou tolik na zřetel.
Extrémní sporty
Firmy také rády ocení, pokud vidí ve vašem resumé koníček, který nějakým způsobem souvisí s nabízenou pracovní pozicí. Pokud existuje byť i malá šance, že vaše záliba je dostatečně atraktivní, neváhejte a do svého životopisu ji určitě uveďte. Může to zvýšit vaši atraktivitu jako kandidáta na danou práci. Nezapomínejte ovšem, že všechno, co do životopisu napíšete, by mělo být pravdivé, protože u pohovoru se vás na danou zálibu mohou zeptat a vy musíte vědět, co obnáší.
Jóga
Jóga dokáže skvěle ukázat, že máte dostatek schopností, abyste zůstali v klidu a měli věci pod kontrolou. Tyto dovednosti se skvěle chodí pro práci na vysokých pozicích, v oblasti reklamy nebo PR. Díky praktikování jógy budete lépe zvládat tlak a budete pro potenciálního zaměstnavatele atraktivnější.
Jogínská pozice
Extrémní sporty
Sporty jak je ultra maraton, závody na horských kolech, parašutismus mohou potenciálním zaměstnavatelům ukázat, že jste člověk, který se nebojí jít za své hranice komfortu, nebojíte se neznámého a umíte riskovat. Tyto rysy jsou žádoucí, především v rychle rostoucích mladých společnostech.
Produkování videí
Jestli je vaší zálibou přímo práce, o kterou usilujete, uhodili jste hřebíček na hlavičku. Snadno se uplatníte na pozicích, které právě tuto dovednost vyžadují. Potenciální zaměstnavatel bude vědět, že jste znalý v oblasti video technologií, umíte se soustředit na detail a klíčové aspekty natáčené události.