1. Piráti z Karibiku: Na konci světa
Nejdražším filmem všech dob se stal třetí díl úspěšné série Piráti z Karibiku. Film, jehož hlavním námětem je záchrana slavného kapitána Jacka Sparrowa z takzvaného konce světa, byl natočen roku 2007 a náklady na jeho natočení se vyšplhaly až do výše 300 miliónů dolarů. Film získal celkem deset ocenění, jedním z nich bylo například ocenění People \’s Choice Award v kategorii za nejoblíbenější film.
 filmové role
2. Superman se vrací
Druhou příčku mezi nejdražšími filmy obsadil film s názvem Superman se vrací. Tento film byl natočen v roce 2006 a stává se tudíž nejstarším filmem z této pětice. Vytvoření filmu o slavném Supermanovi, který se po šesti letech vrací z planety Krypton, stálo 270 miliónů dolarů.
 
3. Na vlásku
Většina lidí by si asi netipla, že mezi tři nejdražší filmy bude patřit i film animovaný, ale opak je pravdou a na třetí příčku se zařadil film Na vlásku. Na tento film studia Walt Disney Picturec padlo 260 miliónů dolarů a tím se tento film stal nejdražším animovaným filmem všech dob.
 
4. Spider-man 3
Poslední díl ze série Spider-man natočený roku 2007 režisérem Samem Raimim, se stal čtvrtým nejdražším filmem. Dobrodružství slavného komiksového hrdiny Petera Parkera, alias pavoučího muže, vyšlo na 258 miliónů dolarů.
 papírové vstupenky
5. Osamělý jezdec
Pětici nejdražších filmů uzavírá film z roku 2013 s názvem Osamělý jezdec. Film od Walt Disney Pictures, režiséra Gore Verbinskiho, o dobrodružství indiánského bojovníka, ztvárněného slavným hercem Johnnym Deppem, stálo 255 miliónů dolarů.
 
Šesté až sedmnácté místo zaplnily filmy na které byly náklady ve výši 250 miliónů dolarů, patří mezi ně například dva filmy ze série Harry Potter a to konkrétně šestý a sedmý díl, tři díly ze série Hobit, X-Men: Budoucí minulost, Avengers: Age of Ultron nebo Captain America: Občanská válka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup