Mnoho lidí stále ještě nad snídaní ohrnuje nos, přitom právě první jídlo z celého dne je pro naše tělo to nejdůležitější. Organismus je po dlouhé noci vyčerpaný a potřebuje co nejrychleji získat ztracenou energii. Jak jinak než vydatnou snídaní. Vydatná snídaně ale může být i zdravá a přesto chutná? Proč nezkusit například ovesnou kaší? Lahodnými přísadami tělu dodáte potřebné množství vitamínů, minerálů a stopových prvků.

sladká snídaně

Z ovesných vloček můžeme připravit zdravé a nutričně vyvážené jídlo. Vločky totiž obsahují celou řadu tělu prospěšných látek v podobě bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů skupiny B, fosforu, železa a zinku. V neposlední řadě jsou ovesné vločky velkým zdrojem vlákniny. Ta je víceméně odpovědná za správné trávení organismu a funkci střev. Ovesné vločky navíc dokáží podporovat naší imunitu, bojují se špatnou náladou a díky vláknině nás zasytí na opravdu dlouhou dobu. Samotná ovesná kaše ale nestačí, aby bylo jídlo opravdu vyvážené, musíme do těla přidat ještě trochu bílkovin, tuků a v neposlední řadě vitamínů. V takovém případě dostanete vyvážené jídlo, které vás dokáže zasytit na celé dopoledne.

  • Ovoce

Jste milovníkem sladkých snídaní? Můžete obohatit ovesnou kaši o čerstvé nebo sušené ovoce. Je to jedna z nejlepších variant, jak si ovesnou kaši osladit a dopřát po ránu tělu i velké množství vitamínů. Do ovesné kaše se hodí sladké banány (volte raději ty více zralé pro jejich lepší stravitelnost), jablka, hrušky nebo třeba lesní ovoce. Přidat můžete i sušené ovoce, ale poohlédněte se po takovém, které neobsahuje přidaný cukr. Takové seženete v každém obchodě se zdravou výživou.

  • Ořechy nebo semínka

sušené ovoce

Ořechy a semínka obsahují zdravé tuky, které jsou pro náš organismus velmi potřebné. Zemitá chuť ořechů a semínek dokáže skvěle podpořit mdlou chuť ovesné kaše. Velmi příjemně ale můžete kaši dochutit burákovým máslem nebo kokosem strouhaným.