Jestliže děláte, co můžete, abyste své webové stránky patřičně zviditelnili, ale stále vám to nepomáhá, tak je možná pes zakopaný úplně jinde. Možná nejde o to, co nabídnete svým zákazníkům, jaké vymyslíte slevové akce a jaké je vaše zboží, nýbrž o to, že o vašich webových stránkách doposud nikdo neví. I tak to klidně může být. To, že jste na internetu, kde vás může najít naprosto každý, automaticky neznamená, že tomu tak bude. Lidé, kteří na internetu po něčem pátrají, zpravidla nehledají nějakou konkrétní www adresu.
kostičky s nápisem seo.jpg
Jejich hledání spíše probíhá tak, že do vyhledávače zadají konkrétní požadavek a navštíví ty webové stránky, které jim vyhledávač nabídne hned nahoře. Takže když si chce někdo koupit třeba spací pytel, tak toto heslo zadá do vyhledávače a prozkoumá relevantní odkazy, které mu vyhledávač nabídne nahoře, hned na očích. Jen málokdo se pídí po nabídkách uveřejněných někde na konci. Takže to znamená, že i kdybyste ve své elektronickém obchodě nabízeli ty nejlepší spací pytle na světě, tak i přesto vás nikdo nemusí najít. Nejde totiž ani tak o to, co svým zákazníkům nabízíte za služby anebo zboží jako spíše o to, zda máte
optimalizaci stránek pro vyhledávače. Ano, je to tak, takový vyhledávač vysloveně rozhoduje o tom, koho hledající osoby na internetu najdou, a koho přehlédnou. Ovšem není to ani tak zdaleka jednoduché, aby si vás takový vyhledávač všimnul.
obrázky v kolečkách.jpg
Roboti vyhledávačů totiž u každé nalezené webové stránky posuzují hned několik faktorů najednou, podle kterých hodnotí, zda daná stránka odpovídá hledanému výrazu. Jde tedy o to, jaká je struktura vašich webových stránek, zda máte webové stránky nastavené pro ta pravá klíčová slova anebo zda je máte vhodně propojené také s ostatními stránkami, které na ně odkazují. To všechno a ještě mnohem více hraje roli v tom, zda si vás váš potenciální zákazník vůbec všimne. Proto, chcete-li na internetu uspět, musíte vsadit na kvalitní seo optimalizaci vašeho webu.