Existují zahradní sprchy, které se dají zapíchnout kdekoliv do země nebo do stojanu od slunečníku, připojit hadici a můžeme se sprchovat. Takové sprchy můžeme využít u bazénu nebo u domácí vířivky před i po koupání. Máme na výběr jemné mlžení nebo stříkání včetně jednoduše nastavitelného stojanu. Je skladná a lehká, snadno se s ní manipuluje, má teleskopickou tyč.

sprcha


Pokud bazén nebo vířivku užíváme celý rok, bude nám vyhovovat nezámrzná venkovní sprcha. Je vybavena nezámrzným systémem 365 a je odolná až do teploty -30°C, proto ji nemusíme na zimu schovávat. U této sprchy si můžeme vybrat ze tří vyměnitelných hlavic. Některé jsou vybaveny úsporným systémem, kdy po zmáčknutí tlačítka se spustí proud vody a po chvíli se sám vypne. Pokud chceme ještě zvýšit úsporu energie, můžeme instalovat sprchu solární.

Instalační systém nezámrzné venkovní sprchy je napojen na domácí vodovodní řád. Cena nezámrzné sprchy se pohybuje od 40 000Kč, proto bychom za tuto cenu měli žádat vysokou kvalitu. Měla by mít nerezové tělo z kvalitní oceli, odolné keramické kartuše a jednoduchou montáž. Samozřejmostí jsou 100% dodací podmínky včetně servisu a záruky. Pokud je kvalitní, měla by vydržet třicet až čtyřicet let bez větší údržby.

Menší údržbymusíme provádět pravidelně, na jaře očistíme ocelové tělo od vodního kamene a ústí potrubí od písku, prachu a jiných nečistot. Při zimním používání sprchy bychom neměli zapomenout na elektrické vytápění vytápěcím kabelem. Takové, jaké se používá i do okapů a má velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Lze ho koupit například v hobbymarketu.

bazén

Zahradní sprchu můžou využít i ti, co žádný bazén ani vířivku nemají. Buď jen k osvěžení v horkých letních dnech nebo po práci, třeba na zahradě nebo na poli, kdy jsme špinaví od hlíny nebo od trávy při sečení, ze sena. V takovém stavu se nemusíme hrnout hned do naší čisté koupelny v domě, ale můžeme smýt největší nečistoty právě pod zahradní sprchou a teprve pak dokončit hygienu doma. Naše koupelna nebude tak zaneřáděná, jako kdybychom se tam umyli přímo ze zahrady.