Pokud začínáte svůj první business, už od začátku musíte myslet jako vítěz. Jak má vašemu businessu věřit někdo další, když mu nevěříte ani vy sami. Jedině namotivovaný jedinec dokáže vládnout masám, ale jsou tu i další faktory, na které se dnes zaměříme více do hloubky. Stagnace, neúspěch nebo zlomové body, to všechno jsou události, které do jisté míry mohou ovlivnit nejenom vás, ale právě i váš rozjíždějící business. A nakonec právě schopnost přehlížet vlastní chyby vede k začínajícímu konci. Mladý podnikatel
 
Začínající vizionáři trpí jednou hlavní chybou, v mnoha případech bezmezně věří svému umu a nápadu, který je vynese až na pomyslný vrchol. Z krátkodobého hlediska se jedná o velmi příznivý tah, který však selhává, pokud ho aplikujeme na delší časový úsek. Proč je tedy tak důležitý náš postoj a myšlení pro budoucí kariéru?
 
Utvrzenost a neměnnost názorů se nakonec může stát vlastním hrobem, do kterého se sami pomalu zahrabáváme. Člověk, který není schopen posuzovat své vlastní myšlenkové pochody a do jisté míry je bere vždy jako správné a bezchybné, se blíží k nezvratnému konci. Všechny myšlenky vznikají v naší hlavě a nakonec i ty správné, mohou ve výsledku sabotovat nevědomky náš vlastní úspěch.   
 

  • Být jenom dobrý, nestačí

Být dobrým je největší nepřítel toho, stát se nejlepším. Jen na ty nejlepší je vyvíjen maximální tlak, který dokážou s přehledem ovládnout a využít pro svůj prospěch. Právě v tomto bodě, kdy se firmě začne dařit, spousta podnikatelů začne stagnovat. Jenže v dnešní době není na trhu pro průměrnost místo, přežijí jen ti nejsilnější. Ti, kteří na sobě každý den pracují, i když už si pomyslné místo na žebříčku prestižnosti vydobyli.Týmová práce
 

  • Týmová práce

Stejně jako při týmovém sportu, i zde potřebujete kvalitní lidi kolem sebe, kteří vám pomohou pomyslného vrcholu dosáhnout. Pokud se zdráháte kus zodpovědnosti svěřit i do rukou někoho jiného, musíte počítat s tím, že výsledky tomu budou odpovídat.