Jste z opačné části republiky a chcete poznat i její druhý konec? Pokud se do tohoto kraje vydáte, určitě nebudete litovat. Poradím Vám alespoň část míst, které stojí za to navštívit.
Příroda
Na jihu se rozkládají Beskydy, jejich nejvyšší vrchol je Lysá Hora, která je velmi navštěvovaným místem, někteří dokonce chodí každé ráno na procházku až na vrchol před prací. Mi osobně výstup trvá asi 3 hodiny, tito lidé u mne mají velký obdiv. V těchto horách stojí za to navštívit Pustevny, je zde nová stezka v korunách stromů Valaška, socha Radegast a Kaple Cyrila a Metoděje.Socha Radegast
Pokud se naopak vydáte úplně na sever, můžete navštívit Jeseníky, kde se nachází krásné lázně Karlova studánka. Tady si můžete po výšlapu na vrchol hory Praděd, dát odpočinek, a i nějakou relaxační masáž dle libosti.
Muzeum
Ve městě Kopřivnice doporučuji navštívit muzeum vozidel Tatry, jsou zde opravdu krásné kousky, od nejstarších po novější. Svého favorita zde najdou děti i dospělí.
Za zmínku určitě stojí také památník v Hrabyni, který se věnuje 2. světové válce. Před pár lety prošel rekonstrukcí a hned při prvních exponátech na Vás dýchne tajemná atmosféra této doby.
Ve městě Příbor najdete muzeum Sigmunda Freuda, jelikož se jedná o jeho rodné město, můžete se podívat do jeho domu, kde se narodil a získat o něm více zajímavostí.
 Hrady a zámky
U této části se zdržím více, jelikož je jich tady opravdu spousta, které stojí za zmínku a můžete si vybrat kam se poté vydáte.Zámek, Hradec nad Moravicí
Ve městě Starý Jičín se nachází zřícenina z konce 12. a začátek 13. století. Při výšlapu nahoru doporučuji nezkoušet čertovi zkratku. Budete mít hezkou procházku a stezka končí naproti hradu, ale je mezi Vámi obrovská propast, a tudíž se budete muset vrátit zpátky, ale stojí za to, tam poslat někoho z party a pak se hezky pobavíte, jak se vrátí zpět.
Přímo v největším městě kraje v Ostravě můžete navštívit Slezskoostravský hrad, kde se ročně koná spousta akcí, od jara do podzimu, např. Velikonoce na hradě, Pálení čarodějnic apod.
Tako v Hukvaldech můžete navštívit hrad, kde se taktéž koná spousta akcí a jsou velmi oblíbené, za sebe mohu doporučit Strašení na Hradě, i dospělí budou mít co dělat, aby zachovali klid a nezačali se bát spolu s dětmi.
Naopak ze zámku mohu vřele doporučit, aby, jste se zastavili v Hradci nad Moravicí na tzv. Perlu Slezska. Budete naprosto nadšení, je opravdu krásný, a pokud budete mít štěstí, v letních měsících se zde koná nespočet svateb. Samozřejmě bez prohlídky tohoto zámku nemůžete odejít, také můžete nahlédnout do zrekonstruované konírny a do hodinové věže. Sice se projdete do schodů, ale ten výhled je nezapomenutelný.