Pro malé neposedy je často dětský pokoj jejich prvním královstvím, ve kterém budou trávit spoustu času. Je tedy potřeba jen vytvořit zajímavý a kreativní prostor, který bude volně rozvíjet jejich dětskou fantazii. K tomu, aby se vám to ale povedlo, budete potřebovat několik podstatných parametrů.

hrající si chlapec

Správný nábytek do dětského pokoje

Ještě před samotným nákupem dětského nábytku byste se měli Rozmyslet, kolik kdo takového vybavení chcete vůbec investovat peněz. Každé dítě roste a dětský nábytek bude potřebovat časem výměnu. Málokterý totiž vydrží nešetrné zacházení v průběhu dětských her. Rozhodně ani rodinný rozpočet není nafukovací, na druhou stranu šetřit na dětském nábytku asi není úplně nejrozumnější.

roztomilé dítě

Začněte hezky od podlahy

Děti by se v první řadě měli ve svém novém pokoji cítit dobře, začněte tedy už samotnou dlahou a s a stěnami, tmavé barvy jistě nebudou to pravé ořechové, raději se zaměřte na světlé odstíny, k té budou jistě rozumnější volbou. Stěny můžete libovolný obměňovat nejrůznějšími samolepkami v podobě dětských postaviček, zvířata řekl a akčních hrdinů, které se budou v průběhu let měnit. Podobně můžete postupovat i u podlahy. V dětském pokoji je nejvhodnější povrchem právě koberec, nejenže zatepluje, navíc izoluje i případný hluk. Uvidíte, že tito jeho vlastnosti se jistě v průběhu let zamilujete.

U nábytku myslete především na bezpečnost

Neméně důležitým v pražském dětském pokoji je i kvalitní nábytek. Rozhodně nikoho nepřekvapí, že by měl být nejenom estetický, ale hlavně co možná nejbezpečnější. V tomto případě se zkuste zaměřit na kvalitní a hlavně bezúdržbový materiál, jako je například masiv. Jeho cena je sice vyšší, ale rozhodně se nejedná o cenově nedostupné materiál. Ten by měl splňovat všechny důležité kritéria bezpečnosti, být pevný a odolný, bez nebezpečných ostrých rohů. Děti potřebují i dostatek úložného prostoru, který můžeme vyřešit pomocí skříní na míru https://www.sten-skrine.cz/.