Stavíte novou terasu a už se vidíte, jak si zde vychutnáváte pozdní letní snídani? Ale najednou před vámi leží nelehká volba. Jakou podlahu zvolit? Možností je tolik, která bude vyhovovat právě vám? A jaké jsou vůbec druhy materiálu při výrobě podlahy na terasu Gardina?

Dřevo je klasika – dřevěná podlaha je klasika, která se objevuje na velkém množství teras. V létě se po ní můžete projít na boso, jelikož dřevo se ani při silném slunečním záření nepřehřeje a nehrozí, že si spálíte nohy. V zimě zase nenamrzá a z vaší terasy se tedy nestane kluziště, o které jste nestáli. Díky různým speciálním přípravkům a lakům vám dřevěná podlaha vydrží dlouho krásná, avšak pravidelná údržba zůstává na vás.

venkovní terasa

WPC

Chcete-li něco méně náročného na údržbu, ale stále vás láká vzhled dřevěné podlahy, WPC prkna budou tou pravou volbou pro vás. Jedná se o kombinaci plastu a dřeva, tudíž lze najít výhody obojího. Jsou rovněž protiskluzová, což oceníte především v zimě a co se ceny týče, lze zde rovněž ušetřit.

BETON

Nejlevnější variantou bude beton, nebo betonové dlaždice. Jejich výroba není tolik nákladná a podlahu můžete mít během odpoledne hotovou. Co se však vzhledu týče, nepůsobí zrovna příjemně a ani pro bosé ťapky nebudou nejšťastnější variantou.

DLAŽBA

Zde je na výběr více možností. Keramické dlaždice, které se vyrábí v různých velikostech a jejich design působí úchvatně, avšak v zimě kloužou, v létě pálí a jejich životnost není zrovna ideální. Možností je takové skládaná dlažba, nebo třeba zámková dlažba, které mají drsnější povrch a obvykle vydrží mnohem déle, avšak nehodí se zrovna na každou terasu.

zámková dlažba

KÁMEN

Zde se setkáváme s druhem podlahy, který může lahodit oku, má dlouhou životnost a jeho údržba je naprosto jednoduchá. Lze nechat udělat podlahu z jakéhokoliv druhu kamene, který vás zaujme, nebo z mnoha malých kamínků, které se zalijí pryskyřicí. Co se kamene týče, tento typ podlahy však vychází poměrně draho. Navíc je kámen ideální volbou především na zastřešené terasy, jelikož se pod vlivem slunečních paprsků rozpálí.

Nejste-li si stále jistí, kterou podlahu zvolit, poraďte se s odborníky. Například firma Gardina zaměstnává profesionály, kteří vám rádi pomohou s výběrem a následně se můžete domluvit i na zhotovení vaší vysněné terasy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup